Зелена енергетика в Україні: бізнес, хобі чи боротьба?. ABCnews - строительство, недвижимость и технологии в Украине
Авторизация даст возможность комментировать публикации, записываться на мероприятия. Вы будете всегда в курсе происходящих событий.

Авторизация на сайте

Также, Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях:

Регистрация на портале

Правила регистрации на портале

Регистрация на сайте

Также, Вы можете авторизироваться при помощи вашего профиля в социальных сетях:
12.10.2017, 11:35
Оксана Гришина
1940
0

Зелена енергетика в Україні: бізнес, хобі чи боротьба?

ABCnews поцікавився, чим насправді є зелена енергетика в Україні та чому так важко реалізовувати проекти в цій галузі

З села Велика Димерка на Київщині розпочала свою програму відновлюваної енергетики компанія UDP Renewables. Плани амбітні – у найближчі роки стати конкурентами вже діючим великим гравцям зеленої енергетики. ABCnews розпитав керуючого партнера UDP Renewables Сергія Євтушенка про перший та майбутні проекти.

Розкажіть, чому стартували з Київщині та чи є ще плани на столичну область?

Для нас важлива столиця. По-перше, це наш рідний регіон, по-друге, ми хотіли показати, що і в такому кліматі, а не тільки південних регіонах, сонячна станція може давати стабільних дохід. У липні ми ввели в експлуатацію та підключили до енергосистеми країни першу Димерську СЕС-1. Вона займає 13 га, складається з 22 тис. модулів та має потужність 6 МВт. У наступному році завершимо три наступні черги, завдяки чому загальна потужність Димерської СЕС досягне 50МВт. Ще дивимось на Білу Церкву, зараз шукаємо земельну ділянку.

У групи UDP є амбітний проект у Білій Церкві, індустріальний парк. Нова сонячна станція буде включена в нього?

Ні, він буде на іншій ділянці, але допоможе в реалізації проектів індустріального парку.

Є  сонячні станції, де панелі повертаються за сонцем, як квіти соняшника. Чому для Київщині ви вибрали варіант зі стаціонарними панелями?

Поворотні конструкції дасть додатковий відсоток виробітку, але збільшують затрати. Поки що це неефективно. До речі, 60% комплектуючих та послуг при створенні Димерської СЄС – вітчизняні. Це інвертори, кабельна продукція, металоконструкції тощо. Але самі панелі – китайського виробництва, Jinko Solar дав на них максимальну, 25-річну гарантію.

Скільки коштувала вам Димерська СЕС?

Сумарний обсяг відрахувань до бюджетів усіх рівнів, розмитнення, податки, включно з податком на землю, склали 15 млн грн. Інвестиції в першу чергу та інші проекти – біля $10 млн.

600_1895

Який прогнозований термін її окупності?

Шість з половиною років.

Хто і як доглядає за полем панелей?

Ми підписали  договір з сервісною компанією KNESS, яка обслуговує все обладнання, а також прибирає траву влітку, а сніг – взимку. Біля 300 вітчизняних спеціалістів брали участь у створенні станції, але для обслуговування потрібен ресурс лише вісьмох.

У яких іще регіонах ви плануєте розвивати зелену енергетику?

Більшість проектів СЕС, що зараз починають реалізовуватися в України, розташовуютсья в Херсоні, Одесі, Миколаєві, бо там більше сонця і тому ефективність бізнесу на 20% вища, ніж у центральній частині України. У нашому портфелі також є такі проекти: в Херсонський (17,5 МВт) та Одеський (10 МВт) областях, роботи на них стартують у четвертому кварталі цього року. Загалом у нас глибина планування на два роки та 120 МВт для станцій на півдні. У цих областях ми вже придбали пакет проектів.

Що означає придбали пакет?

Ми викупили корпоративні права з затвердженими проектами та дозвільною документацією. Це дасть можливість прискорити процес реалізації проектів. Бо, наприклад,  саме будівництво у Великий Димерці зайняло декілька місяців, а ось процес підготовки  – більше року. Оформлення земельної ділянки, оформлення проектної та дозвільної документації, погодження техумов, оформлення пакету на генерацію та тарифи тощо.

600_1937

Де було більш заминки – з боку енергетиків чи ДАБІ?

ДАБІ. Цей бізнес, як виявилось, не про будівництво, а про дозвільну документацію. Ми дуже довго оформлювали документи, але я не скаржуся. Це посильна робота для тих, хто має конкретну задачу. Саме ж будівництво ми розпочали у квітні, і вже в червні завершили.

Скільки локацій у ваших пакетах в Одеській і Херсонських областях?

Почнемо з сонячної станції на 10 МВт, це Ізмаїльський район, Бессарабія. Ще є проекти в Миколаївський та Херсонський областях. Точніше про інші проекти в рамках південного пакету поки сказати не можемо.

Але ж ви казали, що сонячні станції треба будувати не тільки на півдні?

Непогані перспективи у Кіровоградській, Черкаський областях. Але для нас зараз важлива столиця, оскільки це наш домашній регіон, та південь.

Окрім сонячних станцій ви озвучували плани будувати ще й вітряні. Наскільки це складніше?

Набагато. Не порівняти. Там лише процес підготовки технічної документації буде тривати 12-14 місяців. Ми будем залучати іноземних технічних консультантів, які допоможуть прописати цей проект так, щоб потім було легко залучати фінансування іноземних інституцій.

Ви будете залучати іноземні кошти під реалізацію південних проектів?

Так, але, можливо, ми рефінансуємо весь пакет. Ми ще подумаємо, яка модель фінансового інжинірингу буде зручнішою. Але цей проект, Димерська СЕС, був здійсненний із залученням кредиту вітчизняного державного “Укргазбанку”.

А біоенергетика вас не цікавить?

Я вважаю, що перспективи там великі, але поки ми не плануємо включати такий проект до нашого пакету. 

Нагадаємо, раніше ABCnews розповідав, що в Україні побудують три біогазових заводи.

ABCnews

Комментариев: 0
Для того, чтобы оставлять комментарии Вам нужно войти или зарегистрироваться.
Читайте также:
Новости Все новости
Подробнее